Aliexpress Alışverişi

Dolar 4 Tl olmaya merdiven dayamışken bile insan Aliexpress’ten sipariş vermekten vazgeçemiyor. Ben özellikle telefon kılıfı ve tatlı kırtasiye malzemeleri için bakıyorum ama bu sefer farklı şeyler de sipariş verdim. Gelme süresi uzun olsa da siparişi verip unuttuktan sonra beklemesi çekilir hale geliyor. İkinci siparişimi dün akşam verince daha önceki alışverişimi paylaşayım artık dedim. Fotoğraflara eklemeyi unuttuğum iki parça daha vardı, onların da linkini ekleyeceğim.

Şeffaf dosya-çanta arası şeyi Şeyma’nın alışveriş yazısında görüp çok beğenmiştim. Çok severek kullanıyorum. Seyahatlerde kullanmayacaksam içine kulaklık ve şarj aleti koyuyorum. Kaktüs sevgimi kalemliğe de taşımak istedim.:’) Beyaz olan herşey gibi çabuk kirleniyor ama baya kalem aldığı için sevdim. Sağdaki minik kartlığı da görüntüsüne kanıp aldım ama boşuna aldım. Hemen yırtıldı.

Şeffaf çanta

Kaktüslü kalemlik

Kartlık

Bullet Journal için kedili sticker ve desenli bantlardan aldım. Stickerın tabanı şeffaf olduğu için deftere yapıştırınca oldukça hoş duruyor. 0.5 kalınlığında siyah pilot kalem aldım. İnce olduğu için Bujo’da kullanması rahat oluyor. Şarj kablo ucu koruyucusunu 2 hafta kadar kullandıktan sonra anneme verdim. Çünkü fotoğrafa eklemeyi unuttuğum, kabloyu komple saran spiral telden (isminin böyle olmadığına emin gibiyim) almıştım ve telin üstünde bu minik şeyi takamadım. Sağdaki kaşık ise bu alışverişte en sevdiğim parçalardan biri. Ben ilk kez denk geldiğim için çok hoşuma gitti. Kahve paketinin ağzını kapalı tutmaya yarayan bir kahve kaşığı! Görsel olarak hoşuma gitti baya.

Kedili sticker

Desenli bantlar

Pilot kalem

Kablo koruyucu tel

Kablo ucu tutucu

Kahve kaşığı 

Son olarak birkaç takı ve kulaklık toplayıcı var. Takı almyorum genelde ama alıcaksam kararma yapmaycak türden olmasına dikkat ediyorum. Kolyeler her yerde bulunabilecek choker kolyelerden; kırmızının kalitesi çok daha iyi, siyahı kullanmıyorum. Küpeleri oldukça sevdim özellikle büyük küpeye bayıldım! Buradaki fotoğrafımda takmıştım. Sürekli kullanabileceğim tarzda bir küpe değil ama duruşunu çok beğenmiştim zaten görür görmez ve beni yanıltmadı.

Kulaklık toplayıcı

Minik cüzdan

İnci küpe

Taşlı küpe

Kırmızı kadife choker 

Siyah choker

Hemen hemen hepsi ortalama 3 haftada geldi. Sorun yaşamadığım için linkteki satıcıları da tavsiye ederim. Baybayın! 


Sosyal Medyada YBY

(Toplam 364 defa, bugün 1 defa)

5 Yorum

 1. bir dost 4 Mart 2018 at 09:47

  çin malı onlar kanser olcan

  Cevapla
  1. yobusrayo 4 Mart 2018 at 13:08

   anıl sen misin 😀

   Cevapla
 2. Ruhsadan İnciler 4 Mart 2018 at 16:20

  Kulaklik toplayici tam bana gore cantada kulakligi sarmaşik şeklinde bulmak cok kotu ?bende gec gelir die alamiyorum ?

  Cevapla
  1. yobusrayo 4 Mart 2018 at 17:12

   ben de çok kötü kullanan biriyim bu yüzden çok fazla kulaklığım bozuldu. kulaklık toplayıcı işimi baya kolaylaştırdı. 🙂

   Cevapla
 3. Recep Hilmi TUFAN 30 Ağustos 2018 at 19:08

  Mart’ta $ 4,00₺’ye yaklaşıyormuş; şimdilerde ise 7,00₺’ye yaklaşıyor. Hiçbir esprisi kalmadı Aliexpress’in artık 🙁

  Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir