Hurma, Çengelköy

Yazmayı planladığım çok  farklı yazılar vardı fakat uzun süredir fotoğraflarını çekip arşivlediğim ürünlerin olduğu klasör silinince resmen ortada kaldım. Çünkü yazacağım yazıları planlamıştım. Yaklaşık 3 hafta önce İstanbul’a taşındım. Bu süre içinde iş yoğunluğundan dolayı fotoğraf çekmemiştim. Neyse ki araya bayram tatili girdi, görmek istediğim birçok yere gittim. Bunlardan biri de uzun zaman önce bir arkadaşımızın tavsiye ettiği Hurma Kafe.

Girişteki masaları geçip içeriye oturduk. Bahçe kısmı da vardı fakat ışıklandırmalar ve dekordan dolayı içeride kalmayı tercih ettik. Girişteki vitrinde gördüğümüz bu kavanoz tatlısından (ismini unuttum) dolayı menüye bakma gereği duymadık ama dolapta gördüğüm kadarıyla ev yemekleri de var. Bir de buranın çok geniş bir gazoz menüsü var. Ordu’da olduğumuz zamanlar sürekli içtiğimiz Ufuk Gazoz’u sorduk hemen ama o yoktu, onu araştırıyorlarmış henüz. Sonra garson bize gazoz sepetini getirdi direkt seçmemiz için. Daha önce hiç duymadığım, görmediğim gazoz çeşidini burada  gördüm. Mesela hindistan cevizi aromalı, limon aromalı, zencefil aromalı; hatta çikolata ve kahve aromalı gazoz bile var. Biz Adana’nın Bade gazozu ile Beyoğlu’nun limon aromalı gazozunu tercih ettik. İkisi de çok güzeldi. Şekerli olmasalar yaz aylarında sık sık tükettiğim bir içecek olabilirdi gazoz ama çok nadir içtiğim bir şey sadece.

Biz burada saatlerce oturduk. Çalan müzikler ve atmosfer o kadar huzurluydu ki kalkmak istemedik. Mekandaki hemen hemen her ayrıntıyı her köşeyi fotoğrafladım fakat yazıyı fotoğraflarla boğmak istemediğim için bir kaç tanesini ekledim.

 

Hurma Kafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

(Toplam 152 defa, bugün 1 defa)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir